سخنی با بازدید کنندگان و ساختار جدید سایت, 9 آبان 1393

 مدتی بود بعلت گرفتاریهای فراوان و بعلت فراوان بودن ایمیلهایی که از بازدید کنندگان وبسایتم دریافت می کردم, علی رغم میل باطنی ام و با توجه به اینکه واقعا برایم مقدور نبود که به همه ایمیلها پاسخ بدهم, و از آنجایی که اوقات خیلی محدودی از روز را می توانستم صرف این کار بنمایم, تصمیم گرفتم ساختار سایت را به نوعی تغییر بدهم تا صرفا مطالب آموزشی در قالب فایلهای PDF در سایت قابل دسترسی باشد.

 

این عملیات نتیجه هم داد. منتهی اخیرا متوجه شدم که قالب ساده جدیدی که برای سایت و تنها در سه تا چهار صفحه از نوع HTML ساده طراحی شده بود, زیاد چنگی به دل نمی زد. حتی من که خیلی علاقه خاصی به دایناسور مورد علاقه ام, نرم افزار Front Page, داشتم, متوجه شدم که دیگر این روزها زمان طراحی صفحات ساده اچ تی ام ال با نرم افزار مایکروسافت فرانت پیج نیست, مخصوصا برای سایتی که تا این زمان بیش از سه میلیون بازدید داشته است.

نکته دیگری که متوجه شدم این بود که در ساختار قدیم وبسایتم, با توجه به آنکه علی رغم سادگی طراحی صفحات که براساس نرم افزار مدیریت محتوای قدیمی و از مد افتاده Mambo open source طراحی شده بود, ولی نکات بیسیک را در محتوا و صفحات رعایت کرده بودم, این سایت دربرخی از روزها تا بیش از ده هزار بازدید کننده داشت و در زمانی حتی رتبه الکسای این سایت به زیر یکصد هزار هم رسیده بود, و برخی از روزها حتی نیمه شب که به وبسایتم سر می زدم, تعداد بازدید کنندگان از وبسایتم در ساعت سه نیمه شب را گاهی حتی تا هشتصد نفر همزمان آنلاین در سایتم می دیدم, که برای من به مثابه این بود که در نیمه شب درحال سخنرانی برای هشتصد نفر حضار هستم که بسیار برایم احساس رضایت و صد البته غرور می کرد.

منتهی با محدود کردن صدها صفحه سازمان یافته و درهم تنیده شده وبسایت قبلی در سه صفحه HTML ساده جدید, باعث شده بودم که عملا بادید کنندگان وبسایتم بیش از ده برابر کاهش یابد و عملا تعداد کمتری از پژوهشگرانی که علاقمند بودند از تجربیات اینجانب استفاده کنند , اخیرا توانسته اند به مطالب وبسایتم دسترسی داشته باشند و رتبه الکسای سایت هم ضعیف تر از یک میلیون شده بود.

بهرحال , تغییر ساختار سایت به چند صفحه ساده HTML اشتباهی بود که در صدد جبران آن بر آمده ام.

نتیجه اینکه, امروز نهم آبان ماه 1393 , یکی دو هفته فکر بر روی ساختار وبسایتم را به نتیجه رساندم و تصمیم گرفتم که مجددا به سیستم های مدیریت محتوا روی آورم و اینبار یک CMS دیگر را که از همان خانواده مامبو و دراصل فرزند جهش یافته مامبو و به نام Joomla مشهور است را در سازماندهی مطالب وبسایتم بکار گیرم.

با اینحال همجنان مصر هستم که تنها گزیده ای از مطالب علمی را که در وبسایت قدیمی ام منتشر کرده بودم در نسخه جدید وبسایت منتشر نمایم تا پاسخ نگرانی من در زمینه در هم و برهم بودن مطالب وبسایتم را داده باشد.

علاوه بر آن, مجددا یاد آوری می کنم که از بازدید کنندگان محترم وبسایتم انتظار دارم محدودیتهای زمان و محدودیتهای فیزیکی من و سایر محدودیتهای من را درنظر بگیرند و من یک فرد جوان بیست و چند ساله نیستم که توان و انرژی این را داشته باشم که به سوالات شخصی شما هرچند که مرتبط با پژوهش و تولید و انتشار علم و مرتبط با تجربیات من باشد, بتوانم بصورت خصوصی و اختصاصی از طریق ایمیل و یا تلفن پاسخ بدهم. 

امیدوارم همین مطالبی را که در وبسایتم بصورت دسترسی آزاد منتشر کرده ام , و بیش از شما خودم به نقاط ضعف آن آگاه هستم, و برگ سبزی است تحفه درویش, را از من بپذیرید و درصورتی که به من ایمیلی ارسال نمایید که نتوانم به ایمیل شما اختصاصا پاسخ بدهم پیشاپیش پوزش من را با توجه به واقعیتهای محدودیتهای زندگی ام بپذیرید.

تنها کمکی که می توانم به شما بازدید کنندگان عزیز سایتم بنمایم این است که مقالات شما را درصورتی که نیاز به ویرایش انگلیسی الاصل داشته باشد , توسط ویراستاران انگلیسی الاصل نشریه پزشک الکترونیک  درمسیر ویرایش انگلیسی قرار بدهم.

اختصاصا یادآوری می کنم که امکان هیچ نوع همکاری با شما در طرح های پژوهشی تان حتی درقبال دریافت حق الزحمه پژوهشی ندارم, امکان هیچ نوع همکاری با شما حتی در مسیر انتخاب مجله مناسب و یا اعلام نظر درمورد مجلات ندارم. با اینحال از آنجایی که اشنایی با مجلات موضوع مهمی است, سعی کرده ام که ستون معرفی ناشران و مجلات آکادمیک را که قبلا در نسخه قدیم وبسایتم بصورت جزیی به آن رسیدگی کرده بودم, در وبسایت نشریه پزشک الکترونیک بروز رسانی نمایم و این کار را عملا از یکی دو هفته قبل از امروز شروع کرده ام.

تفاوت دیگری که در ساختار وبسایتم ایجاد کرده ام و امیدوارم بازدید کنندگان وبسایتم بر من خرده نگیرند, این است که در انتهای هر مطلب امکان این وجود داشت تا بازدید کنندگان محترم نظر خود را درباره هر مطلب برایم نگارش کنند. منتهی از آنجایی که آن امکان بجای آنکه از سوی بازدید کنندگان محترم به همان امر پرداخته شده باشد, عملا مکانی شده بود برای ارائه سوالات شخصی از اینجانب و یا هرنوع کامنت و یادداشتی که مناسبتی با سیاستهای کلی این وبلاگ شخصی نداشت, به ناچار آن امکان را از ساختار جدید وبسایتم حذف کرده ام. با اینحال پژوهشگران محترم درصورت تمایل به مکاتبه با اینجانب می توانند از طریق ایمیل یاهوی من با من مکاتبه نمایند:

ایمیل: drjalalian     [at]    yahoo  [dot]  com

سید مهرداد جلالیان

 

+        +        +        +        +        +        +        +        +        +        +        +        +        +        +

ویرایش انگلیسی الاصل (Native English Editor)

(توسط ویراستار انگلیسی الاصل نشریه پزشک الکترونیک)

ویراستاری که مقالات انگلیسی دکترمهرداد جلالیان را ویرایش می کند

بهمراه ارائه سرتیفیکیت ویرایش انگلیسی الاصل

جهت کسب اطلاعات تکمیلی و فرایند ویرایش اینجا را کلیک کنید 

+        +        +        +        +        +        +        +        +        +        +        +        +        +        +

 

 

 

به روز رسانی شده در دوشنبه, 12 آبان 1393 08:16

جستجو

ویرایش انگلیسی الاصل, بریتیش و امریکن

ویرایش انگلیسی الاصل

بهمراه ارائه سرتیفیکیت ادیت

توسط ویراستاری که مقالات دکترمهردادجلالیان را ویرایش می کند

ویراستار انگلیسی الاصل

 

 

چک کردن مقاله ازنظرپلاجیاریزم

 

مهرداد جلالیان در یک نگاه:

دکتر سید مهرداد جلالیان, پزشک, پژوهشگر و نگارنده مقالات آموزشی متعدد به زبان فارسی و انگلیسی در زمینه های ساینتیفیک رایتینگ, اخلاق پژوهش و انتشار, روش تحقیق, پژوهشگر برتر سال 1388, جورنالیست, ناشر مجله و کتاب در حال حاضر و نیز دانش آموز برگزیده المپیاد ریاضی درسالهای دور است. مهرداد جلالیان درحال حاضر عضو (عضویت ازطریق مجله) دو معتبرترین نهاد جهانی مرتبط با سیاستگذاریهای اخلاق انتشار به نامهای کمیته اخلاق انتشار, و انجمن جهانی سردبیران مجلات پزشکی است.

 

یادآوری مهم:

کلیه مطالب آموزشی و یادداشت های روزانه منتشر شده در این وبلاگ, صرفا منعکس کننده نظرات شخصی نویسنده می باشد.

تمام مطالب این وبلاگ بصورت رایگان قابل دسترس است. انتشار مجدد فایلهای PDF مقالات این وبسایت به همان شکلی که هست و بدون دخل و تصرف در محتوی آن و با ذکر نام نویسنده و ذکر آدرس وبسایت نویسنده بلامانع است.

هرگونه کپی برداری از بخش یا همه هر یک از مطالب این وبسایت ممنوع است.

از پاسخ به ایمیلهای شما که حاوی تقاضای همکاری اینجانب با شما در زمینه مقاله نویسی و انتشار, پژوهش, و هر فعالیت آموزشی و پژوهشی دیگر باشد, معذورم.

منتخبی از مطالب سایت

برای ورود به صفحه حاوی منتخبی از مقالات آموزشی من در زمینه  های آمار و روش تحقیق, اخلاق پژوهش و انتشار, و ساینتیفیک رایتینگ و ایده های انتشار بر روی عنوان زیر کلیک شود:

منتخبی از مطالب سایت

پاسخ به شایعترین سوالات پرسیده شده از من درارتباط با تولید وانتشار علم, و اخلاق پژوهش و انتشار

برای ورود به صفحه حاوی لینک دانلود PDF پاسخ های من به شایعترین سوالات پرسیده شده درارتباط با مقاله نویسی و انتشار, اخلاق پژوهش و اخلاق انتشار, بر روی عنوان زیر کلیک شود:

پاسخ به شایعترین سوالات پرسیده شده از من درارتباط با تولید وانتشار علم, و اخلاق پژوهش و انتشار

ویرایش انگلیسی االاصل


پژوهشگران محترم و سردبیران مجلات علمی درصورتی که تمایل به ویرایش انگلیسی الاصل مقالات خود توسط ویراستاری دارند که مقالات دکتر مهرداد جلالیان را ویرایش می کند, می توانند اینجا را کلیک کنند تا درخواست خود را به واحد ویرایش انگلیسی درنشریه پزشک الکترونیک ارسال نمایند.

عضویت درخبرنامه سایت دکترمهرداد جلالیان در Yahoo Groups


برای مطلع شدن از انتشار مطالب جدید در وبسایت دکترمهرداد جلالیان, خوانندگان محترم این وبسایت می توانند در یاهو گروپ دکتر مهرداد جلالیان عضو بشوند.

جهت عضویت در یاهو گروپ مهرداد جلالیان اینجا را کلیک کنید و در صفحه ای که درپنجره جدیدی باز می شود, بعد از لاگین کردن به یاهو می توانید عضویت یا Membership خود را به این گروه اضافه یا Join نمایید.

بازگشت به بالا