اصلاح پایگاه تامسون روترز آی اس آی (حذف لینک به وبسایت جعلی سه مجله) با استناد به نظر و به درخواست دکتر مهرداد جلالیان

درتاریخ 22 جولای 2014 اعلام کرده بودم که مجرمان اینترنتی در خطرناکترین اقدام جعل مجلات خود تابحال اقدام به جعل وبسایت برای چهار مجله منجمله سه مجله حاضر در تامسون روترز آی اس آی بصورت همزمان کرده بودند که برخلاف سایر اقدامات جعل مجلات, دراین مورد خاص اقدام به گول زدن موسسه تامسون روترز هم کرده و باعث شده بودند تامسون روترز لینک جعلی به وبسایت جعلی را برای سه مجله مورد اشاره در پایگاه خود منتشر کند.

داستان از این قرار بود که جاعلان مجلات آمده بودند و وبسایت جعلی به نام Revistas Academicas را در آدرس زیر طراحی کرده بودند:

http://revistas-academicas.com

در سایر مجلات جعل شده , وقتی به پایگاه تامسون روترز نگاه می کردیم, معمولا لینکی به وبسایت اصلی مجله مشاهده می شد و یا اگر مجله دارای نسخه اینترنتی نبود کلا هیچ لینکی به هیچ وبسایت متعلق به مجله مشاهده نمی شد. و درمواردی هم البته لینک مورد نظر حاضر ولی بروز رسانی نشده بود و به وبسایت تغییر ادرس یافته مجله منتهی نمی شد.

منتهی هرگز مشاهده نشده بود که از درون پایگاه تامسون روترز به وبسایتهایی که توسط جاعلان مجلات طراحی شده بود لینک داده بشود. 

چهار مجله جعل شده در آدرس سایت تقلبی فوق الذکر به شرح و مشخصات زیر بود:

 Natura, ISSN: 0028-0631

 Doriana, ISSN: 0417-9927

 CAHIERS DES SCIENCES NATURELLES, ISSN: 1420-4223

 Mexican Journal of international studies, ISSN: 1237-484X

 

چهار مجله فوق الذکر به ترتیب متعلق به کشورهای هلند, ایتالیا, سویس, و مکزیک بود.

همانطور که در 22 جولای 2014 اعلام کرده بودم, تامسون روترز با قبول یافته های پژوهش و نظر من اعلام کرد که اقدام به حذف لینک به وبسایتهای جعلی مجلات کرده است.

بخشی از پاسخ تامسون روترز در آن تاریخ را در زیر آورده ام:

 

Dear Jalalian:

We appreciate your comment for this hijacked website Issue.

Our Editorial department informed me that the hijacked website links have been removed from our Master Journal List.

 

با اینحال من در آن تاریخ پایگاه تامسون روترز را مشاهده کردم و متوجه شدم که لینک به یکی از دو وبسایت جعلی (مجله دوریانا) حذف شده و لینک به مجله ناچورا اصلاح شده است و هنوز لینک به وبسایت جعلی درمورد مجله سوم وجود داشت.

لینک به مجله ناچورا البته لینک بروز رسانی شده نیست و در آدرس زیر ارائه شده است:
http://www.knnv.nl/04-natura/natura.html?

که مشخص است که لینک فوق یک لینک شکسته است و وقتی سایت مادر در لینک فوق را جستجو کردم به لینک صفحه اصلی مجله در آدرس زیر رسیدم:

http://www.knnv.nl/knnv-landelijk/natura

 

متاسفانه هنوز لینک شکسته شده درمورد مجله فوق در پایگاه تامسون روترز برقرار است ولی خوشبختانه لینک به وبسایت جعلی رویستاس آکادمیکاس از هردو مجله ناچورا و دوریانا در همان تاریخ برداشته شده بود.

موضوع را به تامسون روترز مجددا اعلام کردم و درخواست کردم که پایگاه را اصلاح و لینک به وبسایت جعلی مجله سویسی را حذف کنند و نهایتا اینکه دیروز در تاریخ دوم نوامبر 2014 ایمیل دیگری از تامسون روترز به من رسید که بخشی از آن ایمیل را در زیر آورده ام و اعلام کرده اند که لینک به وبسایت جعلی مجله سوم را نیز حذف کرده اند:

With regards to the ......... you have raised for the Journal "Cahiers des Sciences Naturelles", I would like to kindly inform you that the following fake URL "http://revistas-academicas.com/" has been deleted in Master Journal List (MJL) as per your request.

به وبسایت تامسون روترز مراجعه کردم و خوشبختانه توانستم حذف لینک به سایت جعلی رویستاس آکادمیکاس از درون پایگاه تامسون روترز به مجله سوم نیز مشاهده و تایید نمایم.

 

 

   +        +        +        +        +        +        +        +        +        +        +        +        +        +

ویرایش انگلیسی الاصل (Native English Editor)

(توسط ویراستار انگلیسی الاصل نشریه پزشک الکترونیک)

ویراستاری که مقالات انگلیسی دکترمهرداد جلالیان را ویرایش می کند

بهمراه ارائه سرتیفیکیت ویرایش انگلیسی الاصل

جهت کسب اطلاعات تکمیلی و فرایند ویرایش اینجا را کلیک کنید 

+        +        +        +        +        +        +        +        +        +        +        +        + 

جستجو

ویرایش انگلیسی الاصل, بریتیش و امریکن

ویرایش انگلیسی الاصل

بهمراه ارائه سرتیفیکیت ادیت

توسط ویراستاری که مقالات دکترمهردادجلالیان را ویرایش می کند

ویراستار انگلیسی الاصل

 

 

چک کردن مقاله ازنظرپلاجیاریزم

 

مهرداد جلالیان در یک نگاه:

دکتر سید مهرداد جلالیان, پزشک, پژوهشگر و نگارنده مقالات آموزشی متعدد به زبان فارسی و انگلیسی در زمینه های ساینتیفیک رایتینگ, اخلاق پژوهش و انتشار, روش تحقیق, پژوهشگر برتر سال 1388, جورنالیست, ناشر مجله و کتاب در حال حاضر و نیز دانش آموز برگزیده المپیاد ریاضی درسالهای دور است. مهرداد جلالیان درحال حاضر عضو (عضویت ازطریق مجله) دو معتبرترین نهاد جهانی مرتبط با سیاستگذاریهای اخلاق انتشار به نامهای کمیته اخلاق انتشار, و انجمن جهانی سردبیران مجلات پزشکی است.

 

یادآوری مهم:

کلیه مطالب آموزشی و یادداشت های روزانه منتشر شده در این وبلاگ, صرفا منعکس کننده نظرات شخصی نویسنده می باشد.

تمام مطالب این وبلاگ بصورت رایگان قابل دسترس است. انتشار مجدد فایلهای PDF مقالات این وبسایت به همان شکلی که هست و بدون دخل و تصرف در محتوی آن و با ذکر نام نویسنده و ذکر آدرس وبسایت نویسنده بلامانع است.

هرگونه کپی برداری از بخش یا همه هر یک از مطالب این وبسایت ممنوع است.

از پاسخ به ایمیلهای شما که حاوی تقاضای همکاری اینجانب با شما در زمینه مقاله نویسی و انتشار, پژوهش, و هر فعالیت آموزشی و پژوهشی دیگر باشد, معذورم.

منتخبی از مطالب سایت

برای ورود به صفحه حاوی منتخبی از مقالات آموزشی من در زمینه  های آمار و روش تحقیق, اخلاق پژوهش و انتشار, و ساینتیفیک رایتینگ و ایده های انتشار بر روی عنوان زیر کلیک شود:

منتخبی از مطالب سایت

پاسخ به شایعترین سوالات پرسیده شده از من درارتباط با تولید وانتشار علم, و اخلاق پژوهش و انتشار

برای ورود به صفحه حاوی لینک دانلود PDF پاسخ های من به شایعترین سوالات پرسیده شده درارتباط با مقاله نویسی و انتشار, اخلاق پژوهش و اخلاق انتشار, بر روی عنوان زیر کلیک شود:

پاسخ به شایعترین سوالات پرسیده شده از من درارتباط با تولید وانتشار علم, و اخلاق پژوهش و انتشار

ویرایش انگلیسی االاصل


پژوهشگران محترم و سردبیران مجلات علمی درصورتی که تمایل به ویرایش انگلیسی الاصل مقالات خود توسط ویراستاری دارند که مقالات دکتر مهرداد جلالیان را ویرایش می کند, می توانند اینجا را کلیک کنند تا درخواست خود را به واحد ویرایش انگلیسی درنشریه پزشک الکترونیک ارسال نمایند.

عضویت درخبرنامه سایت دکترمهرداد جلالیان در Yahoo Groups


برای مطلع شدن از انتشار مطالب جدید در وبسایت دکترمهرداد جلالیان, خوانندگان محترم این وبسایت می توانند در یاهو گروپ دکتر مهرداد جلالیان عضو بشوند.

جهت عضویت در یاهو گروپ مهرداد جلالیان اینجا را کلیک کنید و در صفحه ای که درپنجره جدیدی باز می شود, بعد از لاگین کردن به یاهو می توانید عضویت یا Membership خود را به این گروه اضافه یا Join نمایید.

بازگشت به بالا