مجلات و ناشران جعلی: آیا لازم است درروشهای ارزشیابی تولیدات علمی دوباره فکر کنیم؟

این مقاله به آخرین تکنیکها وروش های قابل استفاده در شناسایی و کشف مجلات جعلی و تشخیص افتراقی آنها از مجلات غیر جعلی که یکی از داغ ترین موضوعات دنیای امروز انتشار مقالات علمی است پرداخته است. لازم به توضیح است که این مقاله درحال حاضر اولین وتنها مقاله از نوع خود در دنیای آکادمیک است که بصورت دسته بندی شده و منظم به تمام راههای شناسایی مجلات وناشران جعلی و مجلات جعل شده (Hijacked journals) به زبان ساده می پردازد. علاوه بر آن, این مقاله به ایده ها و باور نویسنده (اینجانب) در اهمیت ضرورت تغییر روش ارزشیابی تولیدات علمی از معیارهای Metric به سمت معیارهای کیفی اشاره و نتیجه گیری کرده است.
مطالعه این مقاله را به همه پژوهشگران توصیه می کنم و مخصوصا از آنجایی که روند جعل کردن مجلات آی اس آی و سایر مجلات این روزها خیلی شتاب گرفته است, تقاضا دارم این مقاله را با تمام پژوهشگران ایرانی و غیر ایرانی که می شناسید به اشتراک بگذارید. لازم به توضیح است که برخی تکنیکهای اشاره شده در این مقاله ممکن است باتوجهه به ارتقای تکنیکهای جاعلان مجلات و بکارگیری روشهای نوین توسط آنها, به تنهایی کارامد نباشد. مقاله کاملی از نوع Case series درحال تدوین نهایی و انتشار دارم که به یکایک مجلات جعلی که آنها را تا به این تاریخ کشف کرده ام اشاره می کند و به محض انتشار آن مقاله , لینک دانلود آن را در وبسایتم قرار می دهم و نسخه ترجمه شده فارسی آن را هم منتشر خواهم کرد.

برای دانلود متن کامل این مقاله آموزشی با فورمت PDF, روی عنوان مقاله در زیر راست کلیک نموده و گزینه ذخیره بر روی رایانه را انتخاب کرده و بعد ازدانلود کردن, بر روی رایانه اجرا نمایید.

این مقاله بزبان انگلیسی نگارش شده است:

 

Hijacked Journals and Predatory Publishers: Is There a Need to Re-Think How to Assess the Quality of Academic Research? 

 

+        +        +        +        +        +        +        +        +        +        +        +        +        +        +

ویرایش انگلیسی الاصل (Native English Editor)

(توسط ویراستار انگلیسی الاصل نشریه پزشک الکترونیک)

ویراستاری که مقالات انگلیسی دکترمهرداد جلالیان را ویرایش می کند

بهمراه ارائه سرتیفیکیت ویرایش انگلیسی الاصل

جهت کسب اطلاعات تکمیلی و فرایند ویرایش اینجا را کلیک کنید 

+        +        +        +        +        +        +        +        +        +        +        +        +        +        +

جستجو

ویرایش انگلیسی الاصل, بریتیش و امریکن

ویرایش انگلیسی الاصل

بهمراه ارائه سرتیفیکیت ادیت

توسط ویراستاری که مقالات دکترمهردادجلالیان را ویرایش می کند

ویراستار انگلیسی الاصل

 

 

چک کردن مقاله ازنظرپلاجیاریزم

 

مهرداد جلالیان در یک نگاه:

دکتر سید مهرداد جلالیان, پزشک, پژوهشگر و نگارنده مقالات آموزشی متعدد به زبان فارسی و انگلیسی در زمینه های ساینتیفیک رایتینگ, اخلاق پژوهش و انتشار, روش تحقیق, پژوهشگر برتر سال 1388, جورنالیست, ناشر مجله و کتاب در حال حاضر و نیز دانش آموز برگزیده المپیاد ریاضی درسالهای دور است. مهرداد جلالیان درحال حاضر عضو (عضویت ازطریق مجله) دو معتبرترین نهاد جهانی مرتبط با سیاستگذاریهای اخلاق انتشار به نامهای کمیته اخلاق انتشار, و انجمن جهانی سردبیران مجلات پزشکی است.

 

یادآوری مهم:

کلیه مطالب آموزشی و یادداشت های روزانه منتشر شده در این وبلاگ, صرفا منعکس کننده نظرات شخصی نویسنده می باشد.

تمام مطالب این وبلاگ بصورت رایگان قابل دسترس است. انتشار مجدد فایلهای PDF مقالات این وبسایت به همان شکلی که هست و بدون دخل و تصرف در محتوی آن و با ذکر نام نویسنده و ذکر آدرس وبسایت نویسنده بلامانع است.

هرگونه کپی برداری از بخش یا همه هر یک از مطالب این وبسایت ممنوع است.

از پاسخ به ایمیلهای شما که حاوی تقاضای همکاری اینجانب با شما در زمینه مقاله نویسی و انتشار, پژوهش, و هر فعالیت آموزشی و پژوهشی دیگر باشد, معذورم.

منتخبی از مطالب سایت

برای ورود به صفحه حاوی منتخبی از مقالات آموزشی من در زمینه  های آمار و روش تحقیق, اخلاق پژوهش و انتشار, و ساینتیفیک رایتینگ و ایده های انتشار بر روی عنوان زیر کلیک شود:

منتخبی از مطالب سایت

پاسخ به شایعترین سوالات پرسیده شده از من درارتباط با تولید وانتشار علم, و اخلاق پژوهش و انتشار

برای ورود به صفحه حاوی لینک دانلود PDF پاسخ های من به شایعترین سوالات پرسیده شده درارتباط با مقاله نویسی و انتشار, اخلاق پژوهش و اخلاق انتشار, بر روی عنوان زیر کلیک شود:

پاسخ به شایعترین سوالات پرسیده شده از من درارتباط با تولید وانتشار علم, و اخلاق پژوهش و انتشار

ویرایش انگلیسی االاصل


پژوهشگران محترم و سردبیران مجلات علمی درصورتی که تمایل به ویرایش انگلیسی الاصل مقالات خود توسط ویراستاری دارند که مقالات دکتر مهرداد جلالیان را ویرایش می کند, می توانند اینجا را کلیک کنند تا درخواست خود را به واحد ویرایش انگلیسی درنشریه پزشک الکترونیک ارسال نمایند.

عضویت درخبرنامه سایت دکترمهرداد جلالیان در Yahoo Groups


برای مطلع شدن از انتشار مطالب جدید در وبسایت دکترمهرداد جلالیان, خوانندگان محترم این وبسایت می توانند در یاهو گروپ دکتر مهرداد جلالیان عضو بشوند.

جهت عضویت در یاهو گروپ مهرداد جلالیان اینجا را کلیک کنید و در صفحه ای که درپنجره جدیدی باز می شود, بعد از لاگین کردن به یاهو می توانید عضویت یا Membership خود را به این گروه اضافه یا Join نمایید.

بازگشت به بالا