آیا می توان نام نویسنده ای را به لیست نویسندگان مقاله ای که درحال داوری درمجله است اضافه کرد؟

افزودن نام نویسنده جدید به لیست نویسنگان یک مقاله ای که درحال داوری دریک مجله است, تا هرزمانی که قبل از انتشار مقاله باشد, یکی از موضوعات مورد سوال و یا مورد بحث پژوهشگران است که دربرخی موارد به شرایطی برخورد می کنند که لازم می بینند نام فردی جدید را به لیست نویسندگان قبل از انتشار مقاله اضافه نمایند.

خوب, بعد از مدتها دوری از انتشار مطالب مرتبط با اخلاق پژوهش و انتشار, امروز یازدهم آبان ماه 1393 تصمیم گرفتم با رسیدن به این سوال و یابحث شایع, به ستون مطالب مرتبط با اخلاق پژوهش و اخلاق انتشار در وبسایتم رسیدگی کنم.
دراینجا فرایند کار خیلی ساده است. هر نویسنده ای باید ضوابط نویسنده بودن یا Authorship criteria را meet بکند. حالا گاهی ممکن است یک نفر در حین انجام پژوهش و آماده سازی مقاله مربوطه فاقد ضوابط فوق باشد ولی درحین داوری مقاله در مجله , فعالیتهای دیگری همان فرد انجام بدهد که باعث بشود که حالا ایشان واجد شرایط نویسنده بودن مقاله بشود. بنابراین بدیهی است که ایشان می تواند نامش در مقاله بیاید.
من در پاراگراف فوق, به زبانی غیر مستقیم , شرایط و ضوابط افزوده شدن نام فرد جدید را هم اعلام کردم. یعنی اینکه ممکن است در مسیرداوری مقاله درمجله, لازم باشد که براساس کامنتهای داوران روی مقاله اقدامات اصلاحی انجام بشود و یا حتی بخشی از پژوهش مجددا دچار آنالیز و یا حتی اجرا قرار بگیرد. بنابراین ممکن است کسی که قبلا ضوابط نویسندگی مقاله را meet نکرده بوده است, حالا با کارهای جدیدی که روی مقاله انجام می دهد واجد شرایط قرارگرفتن در لیست نویسندگان مقاله بشود.
فرایند عملی درخواست افزودن نام نویسنده جدید به لیست نویسندگان چیست؟
فرایند این است که درهر مرحله ای از داوری مقاله تا قبل از ا نتشار مقاله درمجله, نویسنده مسئول می تواند درصورتی که با وضعیت فوق الذکر مواجه بشود, نام نویسنده جدید را به سردبیر مجله اعلام کند و لازم است که دلایل و توجیحات مربوط به اضافه شدن نام ایشان را به لیست نویسندگان بیاورد و نیز اینکه تمام نویسنده های مقاله باید موافقت خود را با افزوده شدن نام نویسنده جدید به مقاله اعلام کنند. برخی از مجلات ممکن است فورمهایی برای تعیین میزان فعالیت و نقش هر نویسنده درهر بخش از پژوهش و تولید مقاله را داشته باشند که درآنصورت ممکن است از نویسنده ها بخواهند که آن فورم مربوطه را با افزودن نام فرد جدید برای کل افراد بروزرسانی و مجددا به مجله تحویل بدهند و یا اگر مجله فورم خاصی بعنوان Statement برای نویسنده ها درنظر دارد معمولا آن فورمها را به نویسنده ها می فرستد تا مجددا تکمیل و به دفتر مجله تحویل بدهند.
بدیهی است که درصورتی که یک یا چندنفر از نویسندگان با افزودن نام جدید موافق نباشند مجله فرایند داوری و یا انتشار مقاله را معلق می کند تازمانی که همه نویسندگان بر روی فهرست نویسندگان به توافق برسند. گاهی ممکن است مجله درصورتی که نویسندگان به توافق نرسند با موسسه یا دانشگاه مجری طرح پژوهشی تماس بگیرد و نظر آنها را جویا شود.
لازم به توضیح است که ممکن است مجلات مختلف فرایندهای مختلفی را در مورد افزودن نام جدید به مجله اعمال نمایند و آن چه در بالا اشاره کردم , شیوه مجلاتی است که از قوانین کمیته اخلاق انتشارپیروی می کنند.

 

    +        +        +        +        +        +        +        +        +        +        +        +        +

ویرایش انگلیسی الاصل (Native English Editor)

(توسط ویراستار انگلیسی الاصل نشریه پزشک الکترونیک)

ویراستاری که مقالات انگلیسی دکترمهرداد جلالیان را ویرایش می کند

بهمراه ارائه سرتیفیکیت ویرایش انگلیسی الاصل

جهت کسب اطلاعات تکمیلی و فرایند ویرایش اینجا را کلیک کنید 

+        +        +        +        +        +        +        +        +        +        +        +        + 

به روز رسانی شده در پنج شنبه, 15 آبان 1393 07:11

جستجو

ویرایش انگلیسی الاصل, بریتیش و امریکن

ویرایش انگلیسی الاصل

بهمراه ارائه سرتیفیکیت ادیت

توسط ویراستاری که مقالات دکترمهردادجلالیان را ویرایش می کند

ویراستار انگلیسی الاصل

 

 

چک کردن مقاله ازنظرپلاجیاریزم

 

مهرداد جلالیان در یک نگاه:

دکتر سید مهرداد جلالیان, پزشک, پژوهشگر و نگارنده مقالات آموزشی متعدد به زبان فارسی و انگلیسی در زمینه های ساینتیفیک رایتینگ, اخلاق پژوهش و انتشار, روش تحقیق, پژوهشگر برتر سال 1388, جورنالیست, ناشر مجله و کتاب در حال حاضر و نیز دانش آموز برگزیده المپیاد ریاضی درسالهای دور است. مهرداد جلالیان درحال حاضر عضو (عضویت ازطریق مجله) دو معتبرترین نهاد جهانی مرتبط با سیاستگذاریهای اخلاق انتشار به نامهای کمیته اخلاق انتشار, و انجمن جهانی سردبیران مجلات پزشکی است.

 

یادآوری مهم:

کلیه مطالب آموزشی و یادداشت های روزانه منتشر شده در این وبلاگ, صرفا منعکس کننده نظرات شخصی نویسنده می باشد.

تمام مطالب این وبلاگ بصورت رایگان قابل دسترس است. انتشار مجدد فایلهای PDF مقالات این وبسایت به همان شکلی که هست و بدون دخل و تصرف در محتوی آن و با ذکر نام نویسنده و ذکر آدرس وبسایت نویسنده بلامانع است.

هرگونه کپی برداری از بخش یا همه هر یک از مطالب این وبسایت ممنوع است.

از پاسخ به ایمیلهای شما که حاوی تقاضای همکاری اینجانب با شما در زمینه مقاله نویسی و انتشار, پژوهش, و هر فعالیت آموزشی و پژوهشی دیگر باشد, معذورم.

منتخبی از مطالب سایت

برای ورود به صفحه حاوی منتخبی از مقالات آموزشی من در زمینه  های آمار و روش تحقیق, اخلاق پژوهش و انتشار, و ساینتیفیک رایتینگ و ایده های انتشار بر روی عنوان زیر کلیک شود:

منتخبی از مطالب سایت

پاسخ به شایعترین سوالات پرسیده شده از من درارتباط با تولید وانتشار علم, و اخلاق پژوهش و انتشار

برای ورود به صفحه حاوی لینک دانلود PDF پاسخ های من به شایعترین سوالات پرسیده شده درارتباط با مقاله نویسی و انتشار, اخلاق پژوهش و اخلاق انتشار, بر روی عنوان زیر کلیک شود:

پاسخ به شایعترین سوالات پرسیده شده از من درارتباط با تولید وانتشار علم, و اخلاق پژوهش و انتشار

ویرایش انگلیسی االاصل


پژوهشگران محترم و سردبیران مجلات علمی درصورتی که تمایل به ویرایش انگلیسی الاصل مقالات خود توسط ویراستاری دارند که مقالات دکتر مهرداد جلالیان را ویرایش می کند, می توانند اینجا را کلیک کنند تا درخواست خود را به واحد ویرایش انگلیسی درنشریه پزشک الکترونیک ارسال نمایند.

عضویت درخبرنامه سایت دکترمهرداد جلالیان در Yahoo Groups


برای مطلع شدن از انتشار مطالب جدید در وبسایت دکترمهرداد جلالیان, خوانندگان محترم این وبسایت می توانند در یاهو گروپ دکتر مهرداد جلالیان عضو بشوند.

جهت عضویت در یاهو گروپ مهرداد جلالیان اینجا را کلیک کنید و در صفحه ای که درپنجره جدیدی باز می شود, بعد از لاگین کردن به یاهو می توانید عضویت یا Membership خود را به این گروه اضافه یا Join نمایید.

بازگشت به بالا